Czytając tytuł domyślacie się, albo przynajmniej część z Was, że artykuł będzie o Minimalu . Owszem  tak będzie, ale pewnie zastanawia Was skąd to  słowo ,,nie”?  Otóż dziś  chcę Wam udowodnić że Adam stworzył coś więcej niż minimal’owy  utwór. ,,GATE 44” to dzieło  który spełnia to  do czego każdy producent dąży: Zamknąć  siłę muzyki w taki sposób, że każdy słuchacz odbiera ją głęboko w sercu.

W bardzo wietrzny wieczór Prezes Allusion Records przesłał  mi próbkę możliwości Mansella. Początkowo  pomyślałam : „Bagi i minmial? To chyba się wyklucza.” Ale jego kolega powiedział. Napisz po prostu co czujesz słuchając tego całą  sobą . To był strzał w 10 .

Adam jest Polskim producentem który zaklina dźwięki w specyficzny sposób. GATE 44  już od pierwszych sekund wciąga i zaskakuje. Początkowo słychać ”tykanie” ,które przywodzi na myśl tykanie bomby. I taka jest reszta utworu. Prawdziwa bomba która całkowicie działa na odbiorcę. Od razu wciąga Nas i pochłania w taki sposób, że idziemy dalej i dalej i… nagle jest kolejny wybuch i fala dźwięków która nas wypełnia i przenika. Dreszcze wskazane. Muzyczny orgazm w pełni.

Oczywiście do tego utworu nie mogło zabraknąć remixerów.

Jako 1 przesłuchałam Larrego Baaama. Od razu utwierdził mnie w przekonaniu że zasługuje na miano  Pierwszego Mistrza Minimalu . Jego remix pokazał nowe możliwości ,,GATE 44”,  a jednocześnie jego wkład stanowi integralną całość. Zabawa z tempem sprawiła , że nie można się oderwać od utworu nie dosłuchując go do końca. Jesteśmy więźniami do ostatniej sekundy, a on karmi nas muzyką która zostaje w pamięci.

Kolejny remix Yogi zaproponował  w innym techno – minimalowym stylu. Łącząc te gatunki dodał do GATE cudowne bassowe, porywające, brzmienie. Energia kipiąca z tego kawałka wprost rozsadza głośniki a słuchacza wprowadza w stan euforii. Yogi pozostawia wrażenie tak wielkie, że z chęcią wrócimy do jego aranżacji.

Trzecia kompozycja należy do  Gabriela Sicka. I niech Was nie złudzi anielski pseudonim artysty, bo remix który stworzył  w stylu minimalowo tech- hous’owy wprost płonie brzmieniem , które rozpala serce. W niebiański sposób prowadzi  nas ku całkowitej dźwiękowej ekstazie. Godne polecania i  zachęca do powrotu w głośnikach.

Adam Mansell i jego ,,Gate 44 ‘’promuje album EP supportowaną przez czołowe gwiazdy taki jaki : Audrey Napoleon, Sisko ElectroFanatik, Larry BAAAAM, Daniele Petronelli i wiele innych. Remixy Gate zapadają w pamięć i wprowadzają powiew świeżości w gatunek jakim jest Minimal. Niewątpliwy talent Adama,  który się ujawnił może sporo namieszać w tej dziedzinie. I dobrze bo tak powstaje historia muzyki. Zapraszam do odsłuchu.

Release date: 23/04/2011

Label: Allusion Records

Tekst&Korekta BlackBagira

 

http://www.allusionrecords.com

http://www.facebook.com/Allusionrecords

http://www.myspace.com/allusionrec

http://soundcloud.com/allusionrecords

 

 

 

Damian Malec

Zobacz Wszystkie Posty

Skomentuj

ads

Advertisement